TUINA - Masáže Karlovy Vary Čínská masáž

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

TUINA

Čínská energetická masáž Tuina


Čínská masáž Tuina patří k základům tradiční čínské medicíny. Vychází ze stejných teoretických principů a filosofie jako škola akupunktury, ale ošetření a stimulace aktivních bodů se při masáži provádí prsty, dlaní, loktem apod. Tuina využívá blahodárných účinků masáže energetických drah a různých částí těla, manipulace a pasivních pohybů k uvolnění blokád kloubů a další pomocné techniky.
Kolem roku 200 př.n.l. se pro tuto léčebnou masáž začal používat název ANMO („zmáčkni a tři“). V 5. století byla už vyvinuta natolik, že pro ni byla ustanovena lékařská hodnost a byl pro ni založen Císařský lékařský institut. Postupem dalšího vývoje, v období dynastie Ming (1368-1644) byl přidán název TUINA („tlač a uchop“).
Čínská léčebná masáž ANMO byla základem  všech druhů východních masáží, z ní se postupně vyvíjely další podobné, jako například japonská anma, moderní japonské shiatsu, korejská amma terapie a mnohé další.
Při aplikaci Tuiny používáme celou škálu masážních technik, pomocí kterých můžeme stimulovat funkci jednotlivých meridiánů, vybalancovat proud energie Čchi a povzbudit činnost tělních tekutin a vnitřních orgánů, na nichž správná funkce těla a mysli člověka závisí.
Prakticky se jedná o velmi příjemné relaxační ošetření, při kterém se kromě ošetření bodů také jemně protahují klouby a svaly, což navozuje nerušený koloběh Qi (Čchi).
Čínská energetická masáž Tuina je velmi důležitým nástrojem tradiční čínské medicíny (TČM).
Na rozdíl od běžných masážních technik, pracuje se systémem akupunkturních drah a bodů. Její význam a účinnost je často přirovnávána k akupunktuře.
Masáž může být velmi efektivně využita při léčbě chronických onemocnění, a to nejen pohybového aparátu, ale i dlouhodobých problémů, jako je nespavost, gynekologická onemocnění, chronická únava, psychické problémy, bolesti hlavy, atd.
Velmi často se používá k odstranění problémů s krčními obratli, ramenních kloubů, zánětů, artritidě, tenisovém lokti, dny, hypertenze, bolestivé menstruace, apod.
Masáž Tuina může být také použita jako prevence stresu.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky