GUA SHA - Masáže Karlovy Vary Čínská masáž

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GUA SHA

GUA - SHA tradiční čínská masáž

Masáž přišla z Číny před 2000 lety a dosud se tam hojně používá. Gua znamená škrábat a sha je horko. Poškrabování je možné provádět škrabkou z buvolího roku, nejlépe se ale hodí destička z jadeitu. Dříve bylo poškrabování jadeitem určeno pouze čínským císařům a vysokým hodnostářům, ale časy se mění. Poškrabování se provádí pomocí třezalkového oleje, který se během poškrabování lije na kámen. Gua sha byla jedním z největších tajemství východní medicíny.
Jadeit má také pozitivní vliv na ledviny a močový měchýř, užívá se k léčení chřipky a k odvodnění těla. Už odedávna se jím léčily i potíže při zažívání, koliky, žloutenka a žaludeční potíže. Třezalka jemným způsobem ovlivní náš tělesný a duševní stav, zlepší a zesilní pozitivní efekt světla na psychiku, ovlivňuje speciální procesy v nervovém centru, zmenšuje tělesnou reakci na stres, zlepšuje krevní oběh, zlepšuje látkovou výměnu a vylučování moči.
Guasha je holistická metoda, která účinně detoxikuje organismus a zvyšuje imunitu. Během poškrabování se objeví "škrábance", jejichž barva a její intenzita indikuje stav organismu a jeho překyselení. Zabarvení během 2-7 dnů zmizí. Masáž je zcela bezpečná, pouze při prvním použití může díky prvotnímu čištění svědit. Její účinek je podobný baňkování, ale lze jí použít i v místech, kde se baňkování provádí obtížně, např. při bolestech nohou, paží a šíje. Je krátká a účinná.
Lze jí použít všude tam, kde má klient bolesti spojené s akutní nebo chronickou nerovnováhou v těle, například pro:
•     bolesti svalů a kloubů
•     všechna nastydnutí, hlavně začínající
•     bronchiální astma
•     ischias
•     součást očistných kůr organismu


GUA-SHA Obličej


Přes obličej vedou meridiány a jakákoliv změna v obličeji ... změna barvy, struktury pleti, vrásky, akné, jsou signály, že je potřeba doplnit nebo pročistit jednotlivé orgány, které souvisí s tou danou částí obličeje nebo problémem. Pomocí nefritových destiček a oleje se masíruje obličej.
Aktivuje se energii v meridiánech, které vedou přes obličej a tímto se aktivuje i energii v samotných orgánech. Obličej se stává prokrvenějším a kde je dostatek krve tam je i dostatek výživy pro pleť, takže se pleť sama ozdravuje.
Kde není energie tam je ochablost, kde je energie tam je život.
Obličej se stává zdravějším a zářivějším. To co se značí na obličeji je jen výsledek toho co probíhá uvnitř těla.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky